Kas dušinurk võib olla vineerist?

Kas dušinurga seinad võivad olla ehitatud vineerist või OSB-plaadist?

Vineeri kasutamine dušinurga ehitamisel pole halb mõte, kuid sealjuures tuleb silmas pidada nippe, millega see veekindlamaks muuta.

Vineeri näol tegemist on ülielastse, tugeva ning ka suhteliselt niiskuskindla materjaliga. 

Vineerist dušinurga puhul tuleb veenduda, et kinnituskruve peaks olema tihedalt ning et keraamilise plaadi serv peaks jääma dušinurga peale. Vastasel juhul võib vesi hakata dušinurga ja seina ühenduskohas lekkima.

Dušinurk tuleb seinte külge korralikult kinnitada (näiteks püstolivahuga, kuid enne tuleb dušinurk “koormata” ehk fikseerida dušinurk tulevase kasutusraskusega, näiteks 100 kiloga. Selleks tuleb dušinurgale ühtlaselt laotada ca 100 kilo raskust (näiteks neli segukotti) ja seejärel see püstolivahuga fikseerida (soovitame näiteks Makroflex Whitetec Pro-d).

Kõige parema tulemuse saab, kui eelnevalt dušinurga küljed liivapaberiga karestada (just need küljed, mis lähevad vahuga täitmisele). Seejärel puhasta küljed tehnilise piiritusega lihvimistolmust ning seejärel krundi nii dušinurga küljed kui ka seinaosa nakkekrundiga Betokontakt.

Tooteohutuse mõttes võib dušinurga servad katta maalriteibiga, et vältida püstolivahu või nakkekrundi sattumist puhtale pinnale ja tööde teostamise ajaks võib katta ka kogu dušinurga alus lainepapiga (saadaval näiteks Bauhausis). Lainepapp on “pehmem” ja elastsem, kui tavaline ehituspapp.

Lisaks tuleks segistikandade ümbrused kindlasti katta läbiviigutihendi/membraaniga  ja kindlasti kõik seinanurgad tugevdada fiiberkangaga.  Nurgatugevduskanga ja läbiviigutihendite paigaldus käib järgnevalt:

  1. Hüdroisolatsioon pintsliga alla
  2. Peale kangas
  3. Kohe veelkord pintsliga peale kanda hüdroisolatsioon (pind peab olema eelnevalt krunditud) 

Nurkade tihendamisel fiiberkangaga tuleb jälgida, et fiiberkangas oleks nurka surutud 90-kraadise nurga all – kumeraid nurki ei tohi jääda. 

Vältimatult tuleb seinad kruntida hüdroisolatsiooni nakkekrundiga, sel korralikult kuivada lasta ja seejärel seinad kahe kihi hüdroisolatsiooniga katta ning sel seejärel jälle hästi kuivada lasta. 

Plaatimisel soovitan kasutada Kiilto Highflex S2 plaatimissegu, kuna see on väga elastne ning kõige lõpuks ka Kiilto vuugisegu ja silikooni.

Plaatimistöödel tuleb jälgida, et segistikandade auguservad keraamilistel plaatidel oleksid krunditud ja seejärel silikooniga täidetud.

Soovitame plaatimistöödel kasutada ühe firma materjale tööprotsessi algusest lõpuni, sest nii saavutate parima ühilduvuse ja kontakti erinevate materjalidega.

Meie valikuks on jäänud Kiilto (Soome), kuna see on läbi aastakümnete ennast tõestanud. Kasutada võite aga ka Knaufi, Weber jms firmade toodangut – oluline on, et kõik materjalid oleksid samalt tootjalt plaatimistööde algusest lõpuni.