Sauna ehitus, hooldus ja siseviimistlus Tallinnas

Spetsialiseerume vastupidavatele, ohutusnormidele vastavatele ja kauni disainiga Soome- ja aurusaunade
ehitusele kortermajades ja eramutes.

Saun on Eesti ja Soome kultuuris olnud olulisel kohal juba sajandeid. Eestlasi peetakse ikka saunarahvaks, kes oskab heast saunast ja kõvast leilist lugu pidada.

Just Soome saunad sobivad madala niiskustaseme (5-15%) tõttu ka kortermajadesse tervist tooma.

Miks on saun tervisele kasulik? 

Saun alandab stressi

Sauna kõrge temperatuur parandab vereringet, mis aitab lõõgastuda ning suurendab heaolutunnet.

Saun leevendab valu

Saun aitab leevendada lihasvalu, lisaks reuma-, artriidi- ja peavalu. Saun aitab kehal ka trennijärgselt kiiremini taastuda.

Saun vähendab südame-veresoonkonnahaiguste riski

Saunatamine aitab vähendada kõrge vererõhu, südame isheemiatõve ning äkksurma riski. Lisaks aitab see suurendada kopsumahtu ja kopsude õhuvahetust.

Millele me sauna ehitusel tähelepanu pöörame?

Sauna optimaalsed mõõdud

Soome sauna optimaalne kõrgus on tavaliselt ~215 cm, seejuures istumislava kõrgus laest võiks olla ~100 cm. Liiga kõrge saun tõstab kuumuse kõrgele, suurendab märkimisväärselt energiakulu ning pikendab kütmisele kuluvat aega.

Lava asetus ja kuju

Ruumi arvestame ühele saunalisele umbes 60 cm, seejuures silmas pidades sauna üldpinda ja pererahva soove. Näiteks sobib nurgalava hästi väikesesse sauna ning U-kujuline lava ruumikamasse.  Lava peab olema mugav kõikidele!

Sauna materjal ja kerise tüüp

Sisevoodri jaoks kasutame hööveldatud voodrilaudu, mida on töödeldud ohutute puidukaitsevahenditega. Saunalaval kasutame haava- ja lepapuitu, mis kõrgetele temperatuuridele vastu peavad. Lisaks kasutame saunades kasutusel kvaliteetsed kerised, mis tagavad ühtlase kuumuse jaotuse.

Sauna õhuvahetus

Korralik õhuvahetus aitab reguleerida õhuniiskust ja temperatuuri, eemaldab “kasutatud” õhu ja toob sisse värsket. Lisaks tervislikkusele aitab see vältida ka hallituse ja muude õhukvaliteediga seotud probleemide teket.

Sauna valgustus ja disain

Kasutame saunalava esile toomiseks huvitavaid valguslahendusi ning teie kodu üldilmega harmoneeruvat stiili, mis muudab sauna hubaseks ja huvitavaks.
Saun ei pea olema igav ja ilmetu!

Niiskustõke ja soojusisolatsioon

Sauna pika eluea tagamiseks ja niiskuskahjustuste vältimiseks tuleb suurt tähelepanu pöörata vee- ja niiskustõkkele. Korralik soojusisolatsioon hoiab energiakulud madalatena ning sauna kauem kuumana.

Küsi pakkumist

Täida lihtne kontaktankeet või helista numbril 50 69 360. Koostame vastavalt teie nõudmistele projekti ja teeme pakkumise.

Sauna projekteerimine

Arutame läbi projektiga seotud detailid, näiteks materjalide valiku ning parimad lahendused, mis sobivad teie koduga.

Alustame sauna ehitusega

Pärast detailide läbi arutamist alustame
sauna ehitusega ning anname garantii, et jääksite tehtud tööga 100% rahule.

Ehitus- ja remondinipid

Saun

Hea sauna tundemärgid

Hea sauna tundemärgid Väga lühidalt öeldes on hea saun hästi valitud asukohas, ideaalselt soojustatud, võimalusel aknaga ning puukerisega.    Milline on hea (leili)saun? Ei saa

Nipid

Milline keris leiliruumi valida?

Millist kerist leiliruumi valida? Hästi toimiva sauna puhul on oluline valida täpselt õige suurusega keris. Muu hulgas vastame järgmistele küsimustele: Milline ja kui suure võimsusega

Korduma kippuvad küsimused

Laias laastus võiks leiliruum olla vähemalt 3-4 m² suurune.

Keskmise sauna ehitus, mis sisaldab nii leiliruumi kui ka pesuruumi ehitust ning ahju paigaldust – aga seejuures mitte korstna jms sellise ehitust – võtab keskmiselt ühe kuu.

Nii pesuruumi kui ka leiliruumi hõlmava ehitustöö hind on suurusjärgus 5000 eurot.

Sauna ehituseks ei ole vaja ehitusluba, kui tegu ei ole põhimõtteliste projektimuudatustega (mille käigus muutub näiteks saunaahju asukoht).

Sauna korterisse ehitamiseks on vajalik:

  • Vastav projekt
  • Enamasti ka korteriühistu nõusolek

Meeles tasub pidada, et tingimustele mittevastava (omavolilise) sauna ehituse puhul ei ole sageli võimalik näiteks pangaliisinguga korterit müüa, kuna pank nõuab sauna projekti.

Sauna (leiliruumi) tuleks hooldada vähemalt kord aastas, sõltumata selle kasutussagedust. Hoolduse käigus tuleks lihvida ja õlitada lavalauad, vajadusel ka seinalauad. Õigeaegne hooldus koos õigete hooldusvahenditega tagab leiluruumi lava ja seinte laudpinna kena väljanägemise aastakümneteks.

Küsimus jäi vastuseta?

HELISTA
+372 50 69 360

SAADA SÕNUM
info@merbele.ee