Kuidas valida akent?

Akende vahetamise puhul võib tekkida mitmeid asjakohaseid küsimusi, näiteks:

Suuresti sõltub akende tüüp ning nende sobivus majast ja selle välisilmest. Kadrioru miljööväärtuslikus elamurajoonis või hubases maamajas oleks sobilikum valik puitpakettaknad, tüüpilises paneelmajakorteris võib vabalt kasutada ka plastikraamidega aknaid. 

On olemas ka “Soome tüüpi” aknaid ja “Taani tüüpi” aknaid, kuid need on Eestis pigem vähe levinud. Eestis on enimlevinud hoopis “Saksa tüüpi” aknad, ehk täielikult (ja enamasti ka kaldsuunas) sissepoole avatavad aknad.

Paljuski sõltub akende valik maja välisilmest – kui kõikidel ülejäänud korteritel on puitpakettaknad, siis oleks üsna kummastav – või isegi lausa sobimatu – sinna lisada üks komplekt plastikust aknaid (või vastupidi).

Akende omadused

Kui raami materjalivalik ja isiklik eelistus on kindlaks tehtud, tekib järgmine küsimus – kas valida kahe- või kolmekordsed pakettaknad?

Siin pole kahtlustki – võimalusel tasuks eelistada kolmekordseid klaaspakette. Esiteks on selliste akende hinnavahe võrreldes kahekordsete klaaspakettakendega marginaalne, kuid kasutegur suur.
Kolmekordse kvaliteetakna klaaspakett üldjuhul ei “higista”, on oluliselt soojapidavam, vaiksem ja ka turvalisem.

Lisaks soovitame maja esimesele ja teisele korrusele tellida aknad koos välimise turvaklaasiga ning lisaturvasulustega.

Akna mürakindlamaks tegemiseks on soovituslik valida kolmekordne klaaspakett, millel kõikide klaaside paksused on erinevad.

Erineva paksusega klaas murrab helilaineid erinevalt, seega “sumbub” erineva paksusega klaaside puhul müra klaasidesse paremini.

Lisaks soovitame klaaspaketis kasutada keraamilisi vaheliiste ning kindlasti topelttihendeid.

Kõik eelnimetatu tõstab akna hinda umbes kolmandiku kuni poole võrra, kuid selle kasutegur, nii turvalisuse, soojapidavuse kui heliisolatsiooni näol on seda ühekordset lisakulutust väärt. 

Meie kasutame oma koostööpartnerina peamiselt Plasto teenuseid, kuid kahtlemata valmistavad ka paljud teised Eesti aknafirmad samaväärseid aknaid.

Kui soovite vahetada oma korteri või maja aknaid ning soovite mugavat ja pedantset täisteenust, siis võite selle ka meie hoolde usaldada – võtame mõõdud, tellime vastavalt teie soovidele uue akna, eemaldame vana akna, utiliseerime selle ning paigaldame seejärel uue koos aknapale viimistlusega.

Võta ühendust siin.